Ładowarka CTEK MXS 5.0Promocja

Ładowarka MXS 5.0 to to najbardziej uniwersalny i popularny model wśród urządzeń CTEK. Ładuje akumulatory kwasowo ołowiowe, AGM i żelowe o pojemności od 1.2Ah do 110Ah. Dzięki tak szerokiemu zakresowi ładowania przyda się każdemu kierowcy. Jej maksymalny prąd ładowania wynosi 5A. Nr.Art 56-998

Więcej szczegółów

Napięcie: 12VPrąd ładowania: 5.0A maxPojemność akumulatora (ładowanie): od 1.2Ah do 110AhPojemność akumulatora (konserwacja): od 1.2Ah do 160AhStopień ochrony: IP65
Średnia ocen 
 (Średnia ocen: 4)

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 30 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 30 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 6,00 zł.


Cena brutto:

370,00 zł

-19,00 zł

389,00 zł

szt.

56-998

Stan: produkt dostępny

CTEK MXS 5.0

NR.ART 56-998


Ładowarka MXS 5.0 to to najbardziej uniwersalny i popularny model wśród urządzeń CTEK. Ładuje akumulatory kwasowo ołowiowe, AGM i żelowe o pojemności od 1.2Ah do 110Ah. Dzięki tak szerokiemu zakresowi ładowania przyda się każdemu kierowcy. Jej maksymalny prąd ładowania wynosi 5A. Nr.Art 56-998

CTEK MXS 5.0 to najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna ładowarka z oferty szwedzkiego producenta. Idealne zastosowanie dla pojazdów całej rodziny poczynając od zabawek elektrycznych na akumulatory , skutery, motocykle, quady do samochodów benzynowych i diesli. Cztery programy ładowania umożliwiają najlepsze dopasowanie do danego akumulatora.     


CTEK, to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. Ładowarki CTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

Ładowarka mikroprocesorowa Ctek MXS 5.0 to ładowarka wykorzystująca najnowszą technologię, która wcześniej była stosowana wyłącznie w profesjonalnych produktach CTEK. Ładowarka zapewnia wszechstronne rozwiązanie do ładowania akumulatorów, także w przypadku zastosowań o wysokich wymogach. MXS 5.0 oferuje takie funkcje, jak diagnoza akumulatora sygnalizująca czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek, regenerację umożliwiającą odnowę całkowicie rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem, unikalne ładowanie podtrzymujące, tryb optymalnego ładowania w niskich temperaturach oraz ładowanie wymagających akumulatorów AGM (np. Optima). Na wyświetlaczu wyświetlane są dla użytkownika wszystkie instrukcje dotyczące procedury ładowania. Ładowarka MXS 5.0 to całkowicie automatyczna 8-etapowa ładowarka zapewniająca ładowanie akumulatorów 0.8 A lub 5 A do 12 V od 1.2-110 Ah umożliwiająca także ładowanie podtrzymujące do 160 Ah. Ładowarka posiada klasę IP 65 (ochrona przed wodą i pyłem) i została zaprojektowana w celu zabezpieczenia samochdowych podzespołów elektronicznych, wraz z zabezpieczeniem przed iskrzeniem i odwrotną biegunowością oraz ochroną przeciwzwarciową. Ładowarka jest objęta 5-letnią gwarancją.

Produkty firmy CTEK charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:
- bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
- bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
-w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
- dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo
- stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
- wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
- wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.
- produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.

PANEL STEROWANIA

Panel_MXS50

8 ETAPOWY TRYB PRACY

ETAP 1 DESULPHATION
Wykrywanie zasiarczonych akumulatorów. Impulsowy prąd i napięcie usuwają siarczany z płyt ołowiowych
akumulatora, przywracając jego pojemność.

ETAP 2 SOFT START
Sprawdzenie, czy akumulator może przyjmować ładunek. Zapobiega to ładowaniu uszkodzonego
akumulatora.

ETAP 3 BULK
Ładowanie maksymalnym prądem aż do około 80% pojemności akumulatora.

ETAP 4 ABSORPTION
Ładowanie malejącym prądem, aby zmaksymalizować ładunek do 100% pojemności akumulatora.

ETAP 5 ANALYSE
Sprawdzenie, czy akumulator może utrzymać ładunek. Akumulatory, które nie są w stanie utrzymać
ładunku, mogą wymagać wymiany.

ETAP 6 RECOND
Wybierz programu Recond, aby dodać krok Recond do procesu ładowania. W trakcie regeneracji
napięcie wzrasta, aby spowodować kontrolowane gazowanie w akumulatorze. Gazowanie powoduje
wymieszanie kwasu w akumulatorze, przywracając mu energię.

ETAP 7 FLOAT
Utrzymywanie napięcia akumulatora na maksymalnym poziomie poprzez dostarczanie ładunku
stałonapięciowego.

ETAP 8 PULSE
Utrzymywanie akumulatora na poziomie 95–100% pojemności. Ładowarka monitoruje napięcie
akumulatora i w razie potrzeby dostarcza impuls w celu utrzymania akumulatora w stanie całkowicie
naładowanym.

8 ETAPOWY TRYB PRACY

program_ladowania

Obsługiwane akumulatory - zastosowanie:

a) ładowanie od 1.2 Ah do 110 Ah

b) podtrzymywanie , konserwacja od 1.2 Ah do 160 Ah

 

W zestawie znajdują się:

 •  ładowarka CTEK
 •  końcówka kabla zakończona "krokodylkami"
 •  końcówka kabla do zainstalowania na stałe w pojeździe (umożliwia szybkie podłączenie  ładowarki, bez - konieczności używania krokodylków)
 •  pokrowiec

 

Dane Techniczne:

 • Zasilanie:   220-240 VAC 50-60Hz
 • Napięcie : 12V
 • Wielkość ładowanych akumulatorów : 1.2Ah - 110Ah
 • Wielkość akumulatora podtrzymująccych : 1.2Ah - 160Ah
 • Prąd ładowania: od 0.8A do 5.0 A
 • Napięcie ładowania : 0.8A/14.4V SMALL ; 5.0A/14.4V NORMAL ; 5.0A/14.7V SNOW ; 5.0 A/15.8V RECOND
 • Wymiary:   168x65x38 (LxWxH)
 • Długość przewodu sieciowego: 140cm
 • Długość przewodu ładowania: 150cm
 • Chłodzenie:   naturalna cyrkulacja.
 • Temperatura pracy:   -20  do +50 °C
 • Nr.Art 56-998
 • Stopień Ochrony : IP65
 • Kod EAN: 7350009569989
 • Gwarancja 5 lat

 

Oceń 
Patryk
2020-02-08

OK

Używam jej od ponad 2 lat do kilku akumulatorów. Wielokrotnie zostawiam podłączone nawet na dwa dni. Oczywiście ładuję akumulator w aucie - to mi bardzo pasuje, ponieważ nie muszę odłączać akumulatora. Początkowo miałem obawy (elektronika w aucie - naczytałem się mnóstwo na ten temat), ale po konsultacji z producentem obawy ustąpiły. Potężny plus ładowarki - w 100% bezobsługowa - podłączasz i zapominasz.
polecam

Oceń 
Jerzy
2018-05-21

Ładowarka CTEK MXS 5.0

Super sprzęt. Myślę, że przyda się każdemu kierowcy. Sklep ctek-ładowarki bardzo dobry, bardzo szybka dostawa.
Polecam.

Oceń 
Jan Ż
2017-11-30

ładowarka CTEK MXS 5.0

Produkt super Dostawa błyskawiczna

Oceń 
Janek
2017-02-16

Świetna ładowarka

Sprzęt typu podłącz i zapomnij. Po podłączeniu akumulator samochodowy wykryła automatycznie. Nie trzeba niczego pilnować, wszystkim steruje elektronika. Polecam sprzęt jak i sklep bo dostawa była błyskawiczna.

Oceń 
Damian S
2016-12-19

OK

Kupno tej ładowarki to świetny wybór. Wcześniej miałem tanią elektroniczną ładowarkę z marketu, ale nie spełniała swojej roli. Bardzo dobrze się sprawdził doładowując akumulatory przed zimą. W ramach testu podłączyłem ładowarkę do starego akumulatora, nieużywanego od roku. Ładowarka podjęła ładowania, lecz mimo kilku uruchomień pojawia się błąd na piątym kroku.
Moja ocena:
PLUSY:
- w pełni automatyczne sterownia,
- możliwość podłączenia do akumulatora w samochodzie bez odpinania od instalacji,
- tryb regeneracji,
- tryb stałego nadzoru nad ładowaniem (potrafi przerwać ładowania uszkodzonych akumulatorów)
- tryb potrzymania nieużywanego akumulatora,
- złącze śrubowe do szybkiego podłączenia łądowarki
- kompaktowa konstrukcja,
MINUSY:
- brak voltomierza/amperowmierza,
- za taką cenę trochę mały prąd ładowania,
Podsumowania:
Ładowarka dobrze sprawdza się w doładowywaniu akumulatorów, można ją bezpieczne zostawić na noc. Spełnia swoją rolę w 100%. Jeśli jednak ktoś liczy, że ładowarka naprawi jego stare akumulatory to można się rozczarować. Tryb regeneracji bardziej służy do ładowania w miarę nowych, ale głęboko rozładowanych akumulatorów. W takim wypadku u mnie sprawdziła się doskonale.

Oceń 
Piotr R
2016-10-04

Zakup ładowarki CTEK MXS 5.0

Błyskawiczna dostawa - jeszcze tak szybko nie otrzymałem przesyłki.
Polecam zakupy w tej firmie i pozdrawiam pracowników.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Sławomir
2016-03-07

CTEK MXS 5.0

Świetna ładowarka.
POLECAM wszystkim ten SKLEP. Obsługa profesjonalna, szybki termin realizacji. Przesyłka solidnie zapakowana - produkt najwyższej jakości, instrukcja w j. polskim. GORĄCO polecam !! Oceniam sklep na 5 gwiazdek.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Tadeusz Szmagaj
2016-02-05

Ładowarka CTEK MXS 5.0

Od 8-miu lat posługiwałem się starszym modelem ładowarki CTEK i działała do chwili obecnej.
Jednak nastąpiła nowa generacja akumulatorów i ładowarek. Po zakupie tej nowej jestem w pełni usatysfakcjonowany, wadliwy egzemplarz został błyskawicznie wymieniony na nowy, bez wad.

Oceń 
Jadwiga G
2016-01-22

Profesjonalizm

Sklep godny polecenia, tak szybkiej przesyłki i dobrego kontaktu ze strony sprzedającego jeszcze nie miałam, co prawda nie testowałam jeszcze ładowarki ale myślę, że również spełni moje oczekiwania.

Oceń 
Łukasz T
2015-12-03

Łukasz

gorąco polecam ,pełen profesjonalizm ,świetny kontakt ,szybka wysyłka , co do urządzenia świetnie się spisuje

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Witold Barnak
2015-09-17

W.B.

Bardzo szybka wysyłka .Zamówiłem o 10 rano ,ładowarkę dostałem o 9 następnego dnia.Pełna informacja na maila o realizacji zamówienia zarówno ze strony sklepu jak i od firmy kurierskiej.Produkt porządnie zapakowany,dotarł w stanie nienaruszonym.Co do ładowarki to na razie nie mogę nic powiedzieć oprócz tego że wykonanie wskazuje na solidność i dobrą jakość,jak przetestuje to może coś więcej napisze.Polecam również przeglądnąć akcesoria bo można tam znaleźć coś ciekawego.Pozdrawiam W.B.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Sylwester M
2015-03-18

Sylwek

Polecam sklep,szybka i profesjonalna obsługa.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Piotr
2015-03-04

Super sklep

Szybko, sprawnie, profesjonalnie!
Zdecydowanie polecam ten sklep internetowy.

Oceń 
Michał G
2015-02-10

Zupełnie inne czasy...

Do tej pory, próbowałem ładować akumulator motocyklowy za pomocą prostownika z dawnych czasów (nawet miał przełącznik ładowania 2 lub 6 Amp), nie dość że trwało to wieki to efekt był mizerny. Teraz włączam ładowarkę Ctek, zostawiam motocykl podłączony na stałe do MXS 5.0 na cała zimę i mam problem z głowy. Korzystam z gniazda zapalniczki co dodatkowo ułatwia samo podłączenie ładowarki. Produkt naprawdę godny polecenia, dobra jakość wykonania, w pełni automatyczna praca. Polecam też sam sklep, załatwiłem wszystko przez internet !!! oczywiście oprócz dostawy samej ładowarki :)

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Jacek G
2014-11-26

Dobry wybór

Ładowarka super, bardzo dobre materiały,profesjonalne wykonanie. Widać doświadczenie producenta i myślenie o użytkowniku. Banalnie prosta intuicyjna obsługa i całkowicie bezobsługowy proces ładowania.Warta każdej wydanej złotówki.Przesyłka dobrze zapakowana i błyskawiczna. 100% zadowolenia z produktu i sprzedawcy

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
zarekblacharz
2014-11-12

mxs 5.0

ZDECYDOWANIE POLECAM SKLEP,BARDZO SZYBKA REALIZACJA ZAMOWIENIA,DOSTAWA NA DRUGI DZIEN,WSZYSTKO ZGODNE Z OPISEM.

Oceń 
Wiktor Maciej
2014-03-25

Świetna ładowarka.

Sklep godny polecenia, obsługa profesjonalna, szybki termin realizacji. Złożyłem zamówienie około godziny 10 a o godzinie 18 zamówienie było zrealizowane. W tym samym dniu podłączyłem ładowarkę do akumulatora, po naładowaniu podłączyłem drugi akumulator prawie rozładowany a po naładowaniu zwykły prostownikiem bardzo szybko się rozładowywał, zastosowałem program RECOND. Po 24 godzinach po odłączeniu ładowarki akumulator czyma napięcie 12,4v. Po krótkim jak na razie użytkowaniu ładowarka jest ok. Polecam.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
krzysztof seliga
2014-02-06

henryk

Sklep godny polecenia

Produkt zgodny z opisem, profesjonalna obsługa,bardzo dobry kontakt, szybka dostawa.
.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Leszek
2013-10-09

Najwyższa ocena!!!

Świetne urządzenie, już od dawna nosiłem się z zamiarem kupna tej super rzeczy. Zdecydowanie polecam wszystkim zmotoryzowanym.

Oceń 
Michał
2013-09-14

5 Gwiazdek

Produkt zgodny z opisem, profesjonalna obsługa,bardzo dobry kontakt, szybka dostawa. Sklep godny polecenia.Polecam

Oceń 
Krzysiek
2013-09-06

Doskonały produkt

Ładowałem kilka akumulatorów w różnych typach samochodów. Bardzo łatwa obsługa, podłączasz i o nic się nie martwisz. Szybki czas doręczenia przesyłki.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Tomasz Rusin
2013-06-24

Super Produkt

Pełna automatyka. Po prostu Plug N Play. Sam diagnozuje, ładuje i podtrzymuje. Naprawdę w porównaniu z ładowarkami starego typu ta ładowarka to kosmos. Warta swojej ceny. Polecam z pełnym przekonaniem. A teraz zostawiłem ją na stale podłączoną do samochodu żony, która musiała na dłużej wyjechać. Normalnie musiałem używać jej samochodu od czasu do czasu właśnie z powodu akumulatora (żeby go doładować). Świetna instrukcja obsługi na dołączonym woreczku na ładowarkę. Instrukcja drukowana - prosta i czytelna. Do tego w zestawie fajny kabelek szybko-złączka. Widać że producent zanim zrobił ładowarkę porządnie wszystko przemyślał. Status kolejnych etapów ładowania wyświetla się w kolorach. Polecam!

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Krzysztof
2013-05-01

Super ładowarka i obsługa

Kupiłem ładowarkę MXS 5.0 do ładowania akumulatora do łodzi. Myślałem, że akumulator jest już do wyrzucenia, natomiast po ładowaniu tą ładowarką okazało się, że akumulator trzyma. Ładowarkę dostałem w ciągu 2 dni od zamówienia. Towar zgodny z opisem i dobrze zapakowany. Polecam wszystkim.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Tomek
2013-01-25

Daję 5 gwiazdek !!!

Wczoraj kupiłem ładowarkę a dzisiaj już ja dostałem. Podłączyłem do mojego aku i po 7 godzinach akumulator był już naładowany. Kręci jak wściekły - polecam

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Ładowarka CTEK MXS 5.0

Ładowarka CTEK MXS 5.0

Ładowarka MXS 5.0 to to najbardziej uniwersalny i popularny model wśród urządzeń CTEK. Ładuje akumulatory kwasowo ołowiowe, AGM i żelowe o pojemności od 1.2Ah do 110Ah. Dzięki tak szerokiemu zakresowi ładowania przyda się każdemu kierowcy. Jej maksymalny prąd ładowania wynosi 5A. Nr.Art 56-998

Napisz swoją recenzję