Ładowarka CTEK MXS 7.0Promocja

Ładowarka impulsowa CTEK MXS 7.0 zalecana jest do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM o pojemności  14Ah do 150Ah. Ładuje napięciem 12V a jej maksymalny prąd ładowania wynosi 7A. Nr.Art 56-754

Więcej szczegółów

Napięcie: 12V Prąd ładowania: 7.0A maxPojemność akumulatora (ładowanie): od 14Ah do 150AhPojemność akumulatora (konserwacja): od 14Ah do 225AhStopień ochrony: IP65


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Średnia ocen 
 (Średnia ocen: 5)

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 46 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 46 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 9,20 zł.


Cena brutto:

570,00 zł

-19,00 zł

589,00 zł

szt.

56-754

Stan: produkt dostępny

 

ctek_logo 

Ładowarka impulsowa CTEK MXS 7.0 zalecana jest do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM o pojemności  14Ah do 150Ah. Ładuje napięciem 12V a jej maksymalny prąd ładowania wynosi 7A. Nr.Art 56-754

CTEK MXS 7.0 – jedyny producent który na swój produkt udziela 5 letnią gwarancje. Świadczy to o doskonałej jakości komponentów i bez awaryjnej pracy przez długie lata. Kupujesz mocny sprzęt obsługujący akumulatory do użytku domowego , warsztatowego i firmowego od 14Ah -150Ah.


CTEK, to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. Ładowarki CTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

Ładowarka mikroprocesorowa Ctek MXS 7.0 to ładowarka wykorzystująca najnowszą technologię, która wcześniej była stosowana wyłącznie w profesjonalnych produktach CTEK. Ładowarka zapewnia wszechstronne rozwiązanie do ładowania akumulatorów, także w przypadku zastosowań o wysokich wymogach. MXS 7.0 oferuje takie funkcje, jak diagnoza akumulatora sygnalizująca czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek, regenerację umożliwiającą odnowę całkowicie rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem, unikalne ładowanie podtrzymujące, tryb optymalnego ładowania w niskich temperaturach oraz ładowanie wymagających akumulatorów AGM (np. Optima). Na wyświetlaczu wyświetlane są dla użytkownika wszystkie instrukcje dotyczące procedury ładowania. Ładowarka MXS 7.0 to całkowicie automatyczna 8-etapowa ładowarka zapewniająca ładowanie akumulatorów 12 V od 7Ah - 150Ah umożliwiająca także ładowanie podtrzymujące do 160 Ah. Ładowarka posiada klasę IP 65 (ochrona przed wodą i pyłem) i została zaprojektowana w celu zabezpieczenia samochdowych podzespołów elektronicznych, wraz z zabezpieczeniem przed iskrzeniem i odwrotną biegunowością oraz ochroną przeciwzwarciową. Ładowarka jest objęta 5-letnią gwarancją.

Produkty firmy CTEK charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:
- bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
- bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
-w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
- dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo
- stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
- wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
- wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50°st.
- produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.

PANEL STEROWANIA

Panel_MXS70

8 ETAPOWY TRYB PRACY

 

ETAP 1 DESULPHATION
Wykrywanie zasiarczonych akumulatorów. Impulsowy prąd i napięcie usuwają siarczany z płyt ołowiowych
akumulatora, przywracając jego pojemność.

 

ETAP 2 SOFT START
Sprawdzenie, czy akumulator może przyjmować ładunek. Zapobiega to ładowaniu uszkodzonego
akumulatora.

 

ETAP 3 BULK
Ładowanie maksymalnym prądem aż do około 80% pojemności akumulatora.

 

ETAP 4 ABSORPTION
Ładowanie malejącym prądem, aby zmaksymalizować ładunek do 100% pojemności akumulatora.

 

ETAP 5 ANALYSE
Sprawdzenie, czy akumulator może utrzymać ładunek. Akumulatory, które nie są w stanie utrzymać
ładunku, mogą wymagać wymiany.

 

ETAP 6 RECOND
Wybierz programu Recond, aby dodać krok Recond do procesu ładowania. W trakcie regeneracji
napięcie wzrasta, aby spowodować kontrolowane gazowanie w akumulatorze. Gazowanie powoduje
wymieszanie kwasu w akumulatorze, przywracając mu energię.

 

ETAP 7 FLOAT
Utrzymywanie napięcia akumulatora na maksymalnym poziomie poprzez dostarczanie ładunku
stałonapięciowego.

 

ETAP 8 PULSE
Utrzymywanie akumulatora na poziomie 95–100% pojemności. Ładowarka monitoruje napięcie
akumulatora i w razie potrzeby dostarcza impuls w celu utrzymania akumulatora w stanie całkowicie
naładowanym.


8 ETAPOWY TRYB PRACY

czas_lad

Obsługiwane akumulatory - zastosowanie:

a) ładowanie od 14 Ah do 150 Ah

b) podtrzymywanie , konserwacja od 14 Ah do 225 Ah

 

W zestawie znajdują się:

 •  ładowarka CTEK
 •  końcówka kabla zakończona "krokodylkami"
 •  końcówka kabla do zainstalowania na stałe w pojeździe (umożliwia szybkie podłączenie  ładowarki, bez - konieczności używania krokodylków)
 •  pokrowiec

 

Dane Techniczne:

 • Zasilanie:   220-240 VAC 50-60Hz
 • Napięcie : 12V
 • Wielkość ładowanych akumulatorów : 14Ah - 150Ah
 • Wielkość akumulatora podtrzymująccych : 14Ah - 225Ah
 • Prąd ładowania: 7.0 A
 • Napięcie ładowania : 7A/14.4V NORMAL ; 7.0A/14.4V AGM ; 7.0A/13.6V SUPPLY ; 7.0 A/15.8V RECOND
 • Wymiary:   191x89x48 (LxWxH)
 • Długość przewodu sieciowego: 140cm
 • Długość przewodu łądowania: 150cm
 • Chłodzenie:   naturalna cyrkulacja.
 • Temperatura pracy:   -20  do +50°C
 • Nr.Art 56-754
 • Stopień Ochrony : IP65
 • Kod EAN: 7350009567541
 • Gwarancja 5 lat

 

Oceń 
Piotr S.
2017-04-07

Godna Polecenia!

Używam od 3 lat - akumulator nie zawodzi (żelowy Toyama 130Ah głebokiego rozładowanie służacy do silnika elektrycznego cele wędkarskie).Z ładowarką sie nic nie dzieje solidne wykonanie, akumulator ładowany w róznych temperaturach w różnych warunkach pogodowych. Jedyna wadą jest cena ale cóż za dobry towar sie płaci.Czas ładowania jest niestety b.duży , ale jak chce sie miec "zdrowy" aku to niestety musi ładowac sie go małym pradem długi czas i te wszystkie cykle niestety zajmuja czas.Uwaażam że jest godny polecenia pozdrawiam Piotr

Oceń 
Lukas ELKONT
2017-03-21

Cetek MXS 7.0

Super, ładuję aku do łódki,samochody ( 4 szt.) u mnie nie stygnie! Aku do łódki 100 Ah wydojony do prawie do zera ładuję przez noc... i rano znowu jazda! Super!!!

Oceń 
Domek D.
2015-04-23

Ctek 7.0 Opinia

Bardzo dobra i wydajna ładowarka. Po ładowaniu mój stary akumulator dostał nowe życie :). Autko kręci jak szalone. Próbowałem ładować akumulator ładowarką z marketu ale nic to nie dało. Cieszę się, że dokonałem słusznego wyboru i kupiłem solidny sprzęt na lata.

Oceń 
Jarek K.
2014-01-18

Ładowarka

Nie spodziewałem się aż tak dobrego urządzenia.Mam ładowarkę trzy dni i już jestem zadowolony.Dwa akumulatory samochodowe i jeden od skutera zregenerowane z czym zwykły prostownik sobie nie poradził.Ładowarka wykonana solidnie i mam nadzieje że posłuży długi czas.

Oceń 
Marek W.
2013-02-19

Jestem pełen podziwu

Na początku dziękuję za ekspresową dostawę. Sklep i obsługa zasługują na 5 gwiazdek. Ładowarkę zastosowałem do ładowania 4 letniego akumulatora VARTA Hobby w moim kamperze. Myślałem, że już po akumulatorze gdyż zostawiłem go na całą zimę bez ładowania. Jestem pełen podziwu gdyż ładowarka wskrzesiła mój akumulator i trzyma super.

Oceń 
Tomek W.
2013-02-13

Godna polecenia

Super ładowarka, wymieniłem akumulator w moim Golfie bez zaniku napięcia używając funkcji SUPPLY. Towar godny polecenia. Dzisiaj ładowałem nią aku w aucie u teścia. Widać wyraźną poprawę w odpalaniu.

Napisz swoją recenzję

Napisz swoją recenzję

Ładowarka CTEK MXS 7.0

Ładowarka CTEK MXS 7.0

Ładowarka impulsowa CTEK MXS 7.0 zalecana jest do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM o pojemności  14Ah do 150Ah. Ładuje napięciem 12V a jej maksymalny prąd ładowania wynosi 7A. Nr.Art 56-754

Napisz swoją recenzję