Dlaczego warto doładowywać akumulatory ?

Dlaczego warto doładowywać akumulatory ?
[2013-01-13]

 

Duża ilość elektroniki montowana w nowoczesnych samochodach, jazda w korkach, pokonywanie krótkich odcinków drogi, to podstawowe czynniki przyczyniające się do nie doładowania akumulatora. Akumulatory „lubią” gdy są naładowane. Użytkowanie akumulatora w stanie rozładowania powoduje ograniczenie jego parametrów rozruchowych oraz obniżenie pojemności. Dłuższe używanie akumulatora rozładowanego prowadzi do jego zasiarczenia oraz powoduje spływ masy czynnej spowodowanej przez mocny prąd ładowania alternatora (alternator ma za zadanie jak najszybciej doładować rozładowany akumulator). W efekcie końcowym akumulator zostaje przedwcześnie zużyty.

Doładowując akumulator przedłużasz jego żywotność. Szczególnie ważne jest aby doładować akumulator przed zimą oraz w trakcie jej trwania. Głęboko rozładowany akumulator w temperaturze ujemnej może zamarznąć, i tym samym zostać zniszczony. Zapewne taniej jest doładować akumulator niż kupić nowy. Dbając o swój akumulator dbasz również środowisko naturalne.

Przedwczesny zakup akumulatora zwiększa zużycie ołowiu, wymaga dodatkowej energii na jego produkcję i powoduje większą ilość odpadów. 

Z ładowarkami CTEK ładowanie akumulatora stało się prostsze niż kiedykolwiek.

 

ladowania-akumulatora-auto-rodzina